Pirmais auto pirkums katra dzīvē ir ārkārtīgi saviļņojošs notikums. Varbūt arī tieši tāpēc, izvēloties savu pirmo mašīnu, jābūt sevišķi piesardzīgam un nevajadzētu pārlieku ļauties emocijām. Tas attiecas uz tiem, kuri vēlas iegādāties lietotu auto. Būs grūti atturēties no BMW, kas maksā labi ja 2000 eiro un kura nobraukums turklāt ir tikai 200’000 līdz 300’000 km. Taču tieši šis ir tas zemūdens akmens, no kura labāk izvairīties.

Pirktam zirgspēkam zobos ir jāskatās


Lietots auto ar noskrējienu 200’000 km, kas maksā vien 1-2 tūkstošus eiro, automātiski ir aizdomīgs pirkums. Sludinājumu portāls dalder.lv iesaka rūpīgi izsvērt jebkura lietota auto iegādi. Mūsdienās lietotus auto nepārdod tikai to iepriekšējie īpašnieki, bet lielākoties tie ir pārpircēji, kas par zemām cenām lietotus auto iegādājas ārzemēs, šeit tos pārdodot ar savu uzcenojumu.

Savā būtībā tur nav nekā nosodāma, taču sliktie grēki slēpjas tajā, ka uzpircēji sniedz nepatiesu info par šo auto tehnisko stāvokli. Tiek sagrozīts odometrs, kas uzrāda auto nobraukumu. To parasti uzliek mazāku, jo mazāks nobraukums palielina auto tirgus vērtību. Starp citu, kopš 2017. gada par šādu rīcību draud naudas sods. Par odometra sagrozīšanu fiziskām personām draud 100, bet juridiskām personām - 1000 eiro liels naudas sods. Šeit gan ir jāsaprot nianses - liels auto nobraukums ne vienmēr nozīmē sliktāku mašīnu. Visa kvalitāte slēpjas tajā, kā iepriekšējais saimnieks par to ir rūpējies - cik bieži mainījis detaļas, eļļas, pa kādiem ceļiem braucis u.tml.

Izmanīgie lietotu auto uzpircēji mēdz sniegt arī nepatiesu info par to, kam automašīna iepriekš piederējusi. Tā vietā, lai atklātu, ka tirgotais auto kādreiz ir bijis taksometrs, tiek sastāstīts, ka auto piederējis kādam vecam kungam, kurš par mašīnu cītīgi rūpējies un lietojis to tikai braukšanai uz veikalu, piemēram. Kungs nomiris, tāpēc arī mašīna tiek pārdota - lūk, gatavs scenārijs, lai attaisnotu vecā modeļa auto aizdomīgi mazo nobraukumu.

Dalder.lv iesaka! Veic rūpīgu auto pārbaudi pirms iegādājies lietotu auto! Protams, ne vienmēr lietots auto būs slikta izvēle. Reizēm lietotu auto pārdevēji ir izteikti automašīnu fanāti, kuriem ik pa 5 gadiem gribas nomainīt mašīnu, jo tirgū parādījies kas jauns. Šādi mašīnu saimnieki par pārdodamo mašīnu noteikti būs rūpējušies vislabāk! Būs mainītas eļļas, bremžu kluči un citas aktuālas auto sastāvdaļas.

Kā pārbaudīt, vai auto iepriekš bijis labās rokās?


  • Nepērc kaķi maisā! Un noteikti nedari to viens! Ja tā būs Tava pirmā automašīna, tad noteikti ņem kādu uzticamu draugu vai ģimenes locekli, kurš spēs būt pietiekami pragmatisks, lai neietu līdzi Tavām emocijām un novērtētu automašīnas stāvokli pēc iespējas reālistiskāk.
  • Noskaidro, kas ir bijis iepriekšējā auto saimnieks! Ja pārdevējs ir arī pārdodamā auto saimnieks, tad viņam netrūks ko teikt par šo auto. Viņš neminstināsies atbildēt uz jebkuru jautājumu. Katrs, kurš savā auto būs ielicis pūles, gribēs palielīties, ko konkrēti savā mašīnā ir ielicis. Iespējams, saimnieks nosauks arī kādu mašīnas trūkumu - šī jau ir zīme, ka saimnieks ir visnotaļ godīgs. Savukārt, krāpnieki runās vispārinātāk, centīsies automašīnu tikai slavēt un, ja ierunāsieties par auto servisa apmeklējumu, lai pārbaudītu detaļas, viņi centīsies jūs atrunāt, sakot, ka tā ir naudas izmešana.
  • Ja mašīna ir reģistrēta Latvijā, tad CSDD (Ceļu satiksmes drošības direkcija) savā mājas lapā piedāvā iepazīties ar konkrētā auto odometra rādījumiem, tehniskajiem datiem un bremžu stāvokli pēc pēdējās auto apskates. Šiem datiem no CSDD var uzticēties vairāk nekā no tā, ko stāsta saimnieks!
  • Pārbaudi automašīnu, pats ar to izbraucot! Pārbaudi, kā strādā sajūgs, kā bremzes, kā stūre un pamēģini izkustināt pat spoguļus! Jā, arī tie maksā! Un negribētos taču, lai tie nokrīt jau pirmajā izbraucienā uz jūru! Galu galā, tie ir ne tikai lieki līdzekļi, bet arī laika patēriņš, kuru nevarēsi izmantot iecerētajos izbraucienos, un šis laiks būs jāpavada kādā no auto servisiem…
  • Bez šī punkta daudzi gribētu iztikt, jo arī tam būs nepieciešams laiks un papildu līdzekļi, - iecerēto automašīnu noteikti vajadzētu aizvest uz servisu, kur profesionāli automehāniķi spēs novērtēt konkrētā auto nolietojamības stāvokli. Šim punktam pievienojama arī iespēja aizvest auto pie konkrētā modeļa auto dīlera. Tas ir tādos gadījumos, kad mašīna ir augstākas klases, vērtīgāka, jo šāds pakalpojums būs dārgāks kā tāds pats pakalpojums auto servisā, taču tas ir tā vērts, ja automašīna ir pietiekami vērtīga, jo dīlera pārstāvji daudz labāk zinās konkrētā auto specifiku.

Kur atrast labāko lietoto auto piedāvājumu?


Iegādājies savu pirmo auto caur sludinājumu dalder.lv! Pirkt auto nav tas pats, kas pasūtīt pārtiku vai preces internetā, taču tā ir iespēja meklēt kāroto auto pēc saviem kritērijiem! Sludinājumu portāls dalder.lv piedāvā plašas filtra iespējas, lai Tu atrastu automašīnu tieši savām vēlmēm un iespējām. Saglabā savus favorītus un sāc sava jaunā auto apskati jau rīt!

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатноKomentāri Tavs pirmais auto sludinājumu portālā dalder.lv:

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив