Autoskolas Presto piedāvātās vadlīnijas tiesību iegūšanai ir visnotaļ ambiciozas - secīgi un laikus izpildot noteiktās prasības, tiesības šeit iespējams iegūt pat 30 dienu laikā. Pietiek vien ar 10 dienām, lai izietu valstī noteikto minimālo braukšanas nodarbību skaitu. Jo vairāk brauksi, jo ātrāk iegūsi tiesības - tāds ir moto. Un taisnība jau arī ir - statistikas dati parāda, ka kursantu motivācija būtiski krītas 4 mēnešus pēc apmācību uzsākšanas. Lai cik paradoksāli arī nebūtu, tieši tāpēc īsākā laikā iegūt tiesības ir daudz iespējamāk nekā stiepjot apmācības garumā.

Apmācību modelis presto.lv paredz iespēju ikvienam, pat kursantam, kas pie auto stūres sēžas 1. reizi, iespēju iegūt tiesības 1 vasaras ietvaros. 90 dienas jeb 3 mēneši ir pietiekams laika periods gan lai nokārtotu teorijas, gan braukšanas eksāmenus.

Tomēr, kā ir 2021. gadā - gadā, kurā nākas sadzīvot ar Covid sakarā noteiktajiem ierobežojumiem?

Mācības tiešsaistē - šodienas realitāte

Vai tas saistāms ar Covid vai latviešu mentalitāti, tomēr statistikas dati apliecina, ka mēs esam mobilo telefonu lielvalsts - jau skolas vecumā 85% bērnu pieder personīgais skārienjūtīgais tālrunis. Šobrīd bez viedierīcēm pat pirmīšiem neiztikt - mācības attālināti arī viņiem jau agrā vecumā liek apgūt pamata digitālās iemaņas, kas standarta situācijā tiktu pasniegtas datorzinībās vien vēlākās klasēs. Tā ir vecāku atbildība noteikt ierobežojumus telefona izmantošanas laikam, citādi pie krāsainajiem ekrāniem viegli paiet vairākas stundas dienā, spēlējot dažādas spēlītes vai Youtube skatoties, kā tās spēlē kāds cits. Vēl lielāks izaicinājums tas ir šobrīd, kad iespēja citam citu satikt ir ierobežota, un saziņa vēl vairāk pārceļas uz interneta vidi.

Telefona izmantošana visnotaļ var izrādīties par visai degradējošu nodarbi. Tā vietā, lai mācītos, apgūtu jaunas prasmes un strādātu pie pašizaugsmes, viegli iespējams notriekt tik dārgo laiku spaidot podziņas... Ja sēdēt pie ekrāna, tad kaut tas būtu vismaz tāpēc, lai apgūtu ko patiesi noderīgu! Piemēram, teoriju autoskolā, lai iegūtu vēlamās kategorijas transportlīdzekļa tiesības. Šobrīd visas mācības notiek attālināti, un viss, kas vajadzīgs, ir personīgais dators, austiņas un interneta pieslēgums.

Arī jaunieši var mācīties autoskolā!

No 10 gadu vecuma iespējams iegūt velosipēda vadītāja apliecību, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu eksāmenu CSDD. Lai tam sagatavotos, presto.lv piedāvā iegādāties ceļu satiksmes teorijas grāmatas (cena ir izdevīgāka kā grāmatnīcās!). Tāpat šīs grāmatas būs vajadzīgas, lai nokārtotu eksāmenu citās kategorijās. Šo grāmatu pasūtīšana un ceļu satiksmes noteikumu apguve kopā ar vecākiem ne vien palīdzēs atrauties no telefonu žilbinošajiem ekrāniem, bet arī kļūs par jautru un prieka pilnu ģimenes saliedēšanās pasākumu.

Bet jau 14 gadu vecumā iespējams Presto uzsākt mācības AM kategorijā un kļūt par pilnvērtīgu autoskolas kursantu, lai apgūtu motorollera vai mopēda vadīšanu. Savukārt, 16 gadu vecumā - izņemt baltās tiesības jeb mācību atļauju CSDD, lai uzsāktu B kategorijas apmācības.

Kāpēc gan neiziet teorijas kursus jau šajā vecumā un neapgūt auto vadīšanas iemaņas savlaicīgi, lai jau 18 gadu vecumā nokārtotu vadīšanas eksāmenu CSDD un iegūtu vadītāja apliecību? Jaunietim tas noteikti drīz vien liksies daudz aizraujošāk kā spēlēt telefona spēlītes… Krist telefona atkarībā ir vienkārši, ja nav nekā aizraujošāka, ar ko piepildīt dienu - mācību sponsorēšana autoskolā būs veids, kā jaunietim palīdzēt atgūt degsmi par reālo dzīvi un atrast saistošu un veselīgu nodarbošanos.

Šajā vasarā Presto autoskola mudina jauniešus izmantot laiku produktīvi. Saprotams, ka jau no bērnības katrs sapņo par to, ka reiz kļūs par neatkarīgu pieaugušo cilvēku - un, protams, tas nozīmē arī personīgo automašīnu. Mācību uzsākšana autoskolā ir solis pretim šim sapnim, jau pusaudžu vecumā apgūstot, ko nozīmē atbildības uzņemšanās, atrodoties satiksmē. Bieži vien vecāki bērnam to cenšas iemācīt, uzdāvinot kucēnu vai kaķēnu, par kuru rūpēties. Transportlīdzekļa vadīšanas prasmju apguve sniedz vēl vairāk - tā ir iespēja apzināties savu atbildību plašākas sabiedrības kontekstā, apgūstot ceļu satiksmes noteikumus. Un šo dāvanu jaunietim iespējams pasniegt jau 14 gadu vecumā.

Kā mācību procesu ietekmē Covid?

2021. gadā ar vīrusu saistītie ierobežojumi nenoliedzami mācību procesu bremzē. Presto autoskolas apmācību modelis ir viens no inovatīvākajiem un modernākajiem valstī un tiesības kursantiem ļauj iegūt rekordātrumā. Tomēr tiem, kas mācības uzsākuši autoskolā 2021. gadā, jārēķinās, ka Covid situācijas dēļ mācības var aizņemt vairāk laika kā tas būtu parastos apstākļos. Valdības lēmumi paredzējuši noteiktus ierobežojumus braukšanas nodarbībām - vairākus mēnešus kursantiem braukšanas nodarbību apmeklēšana pat tikusi liegta. Tomēr tas nekavē apgūt teorijas apmācības autoskolā. Un arī Covid apstākļos iespējams virzīties pretī sapnim par tiesību iegūšanu.

Prognozēt turpmākos valdības lēmumus un vīrusa izplatības situāciju ir ļoti sarežģīti. Iespēja vakcinēties sniedz cerību, ka drīz ierobežojumi tiks mīkstināti un vismaz uz vakcinētajām personām neattieksies. Šobrīd autoskolu nozare atrodas tādā pašā neziņas stāvoklī kā citas sfēras. Ja braukšanas nodarbības kursantiem būs iespējams brīvi apmeklēt ierastajā režīmā, iegūt tiesības būs iespējams jau šovasar.

Kāpēc Presto?

Galvenās priekšrocības, kuras kursanti var izmantot Presto autoskolā un kas palīdzēs tiesības iegūt pēc iespējas ātrāk, ir sekojošās: iespēja brīvi mainīt instruktoru, apgūt vadīšanas prasmes ar dažādiem automobiļiem, braukt ik dienas - tostarp brīvdienās un svētku dienās, kā arī iespēja visas formalitātes nokārtot online.

Instruktoru nomaiņa

Presto.lv vēl pirms apmācību uzsākšanas iespējams iepazīties ar atsauksmēm par katru no instruktoriem - tas palīdzēs izsvērt, kura personība un pasniegšanas maniere uzrunā vairāk. Bieži atskan stāsti par apmācību ievilkšanu garumā, jo instruktors nepielaiž eksāmenam vai arī nodarbību laikā kursants nevis progresē, bet ilgstoši stagnē. Instruktoru nomaiņas iespēja palīdz no šādām situācijām izvairīties - ja instruktors uzskata, ka kursants vēl nav gatavs eksāmenam, kāpēc neuzklausīt arī citu viedokli? Diemžēl daudzas autoskolas arvien piesaista tikai pie 1 instruktora - tomēr kursantam tas līdzi nāk ar mīnusa zīmi, jo potenciāli sadārdzina un paildzina apmācību.

Dažādi auto

CSDD eksāmenā izlozes kārtībā jābrauc ar kādu no 3 auto modeļiem: Audi A3, BMW vai Golf 7. Turklāt nozīme ir nevis marku nosaukumu vai vizuālajās atšķirībās, bet gan tehniskajās niansēs, kuras apgūt ir ļoti svarīgi, lai veiksmīgi nokārtotu CSDD eksāmenu. Arī tādas šķietami vienkāršas lietas kā auto iedarbināšana, logu tīrītāju ieslēgšana vai spoguļu noregulēšana, šiem auto atšķiras. Jo īpaši svarīgi ir apgūt ātrumu pārslēgšanu - BMW, piemēram, sajūgs nevis jāpaceļ uz augšu, bet gan jāstumj uz leju, lai pārslēgtos atpakaļgaitā. Pat ja tas izklausās vienkārši, mēģinot to eksāmena laikā izdarīt 1. reizi, nekas vairāk kā nemākulīga un stresaina ņemšanās ap sajūgu arī nebūs. Un to eksāmena instruktors diemžēl interpretēs kā nepārliecinošu braukšanu. Tāpēc jāizmanto iespēja Presto ne vien nomainīt instruktoru, bet līdz ar to - arī auto.

Regulāra braukšana

Braukt Presto iespējams KATRU DIENU. Intensīvas nodarbības auto vadīšanu pārvērtīs ieradumā - un drīz tas kļūs tik pat dabiski kā no rīta tīrīt zobus. Sākumā, protams, jādomā būs par katru darbību - kad jāspiež sajūgs, jāpārslēdz ātrums, laicīga pagriešanās signāla uzrādīšana, vēl tam visam pa vidu jāierauga ceļazīmes, utt. Taču, kad jau tehniskā puse būs noslīpēta un noteiktas darbības būs apgūtas automātiski, drīz jau liksies, ka no tiesas braucienu var beidzot sākt arī izbaudīt!

Viss notiek online

Ne vien teorija ir tālmācībā, bet arī dažādas formalitātes Presto ļauj kārtot online. Tā ir 1. autoskola Baltijā, kas ļauj noslēgt līgumu tiešsaistē. Turklāt jebkurā laikā ar tā saturu iespējams iepazīties autoskolas mājaslapā vēl pirms tā parakstīšanas un nav jāierodas klātienē, lai to pārskatītu. Tāpat reģistrācija braukšanas nodarbībām un to apmaksa notiek caur kursanta tiešsaistes profilu - nebūs jāgaida rindā administrācijā, lai šos jautājumus kārtotu klātienē.

Noliec telefonu un mācies braukt!

Braukšanas nodarbības ir arī lieliska iespēja atcerēties, ko nozīmē būt šeit un tagad. Paziņojumu signāls telefonā tik bieži mums liek novērst uzmanību. Tomēr automašīnā sēžot, abām rokām vienmēr stingri jāatrodas uz stūres - nekādas skatīšanās telefonā! Mūsdienās arvien populārāks temats kļūst apzinātība un meditācija - auto vadīšana būs lieliska prakse arī, lai uzlabotu koncentrācijas spējas.

Reģistrējies nodarbībām jau tagad presto.lv! Izmanto vasaru, lai apgūtu ko patiesi vērtīgu, un paraksti līgumu attālināti!

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатноKomentāri Auto ziņas: vai šovasar varēsim iegūt tiesības?: