Nu jau rudens tuvojas uz beigām, pēdējās dienas un ziema tūliņ būs klāt. Autovadītājiem tas nozīmē, ka tuvojas 1. decembris - datums, no kura automobilim ir obligāti jābūt aprīkotam ar ziemas riepām. Taču Jums nav par ko uztraukties, atliek vien turpināt lasīt šo rakstu, lai noskaidrotu visu, kas Jums ir nepieciešams, lai laicīgi izvēlētos un nomainītu ziemas riepas. 

Ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra 

Kā jau minējām iepriekš, ir pēdējās laiks, lai apdomātu kādas riepas vēlaties savam auto un tās nomainītu. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, automašīnai jābūt aprīkotai ar ziemas riepām no 1. decembra līdz 1. martam. 

Svarīgi paturēt prātā, ka gadījumā, ja policija Jūs aptur, sākot ar 1. decembri, un Jums vēl joprojām nav ziemas riepas, Jūs varat tikt sodīts trīsdesmit eiro apmērā un policists var Jums piemērot vienu 

soda punktu. Nomainiet riepas jau tagad! Plašu ziemas riepu piedāvājumu varat apskatīties šeit: https://www.riepas.lv/Ziemas-Riepas 

Kāpēc jāmaina ziemas riepas? 

Ziemas un vasaras riepām ir atšķirīgi sastāvi, līdz ar to tās reaģē uz dažādām gaisa temperatūrām citādāk. Piemēram, vasaras riepas pie +7 grādiem paliek cietas, kas būtiski samazina riepu gumijas saķeri ar ceļu. 

Vilabāk ir nomainīt riepas pirms 1. decembra, ja ārā gaisa temperatūra ir nokritusies līdz +7 grādiem, lai izvairītos no potenciāli bīstamām situācijām, kas rodas, pārvietojoties ar vasaras riepām. Samazinoties riepu saķerei, pagarinās bremzēšanas ceļš. 

Riepu veidi 

Tā kā ziemā laikapstākļi arī mēdz atšķirties, riepu ražotāji piedāvā dažāda tipa ziemas riepas. Lai padarītu Jūsu riepu izvēles procesu vieglāku, mēs esam apkopojuši dažādu riepu veidus zemāk. 

Riepas bez radzēm 

Viens no riepu veidiem ir riepas bez radzēm. Tās iedalās divās apakškategorijās - Eiropas tipa un Skandināvu tipa riepās. Tās atšķiras ar gumijas sastāvu un riepas protektora lamelēm. Eiropas tipa riepas jeb cietā sastāva riepas vislabāk piemērotas, ja pārvietojaties pa tādiem ceļiem, kas tiek bieži tīrīti un nav smagi apledojuši, kā piemēram pilsētās. Skandināvu tipa riepas ir zelta vidusceļš, ja nevarat izvēlēties starp cietā sastāva un radžotajām riepām (par kurām varat uzzināt, lasot tālāk). Šīs riepas tiek uzskatītas par vispiemērotākajām Latvijas klimatam, jo tās var nodrošināt pietiekamu stabilitāti. Vienīgais mīnuss ir tas, ka mīkstās riepas jānomaina pavasarī jau laicīgi, citādāk tās var ātrāk nodilt.  

Riepas ar radzēm 

Gadījumā, ja paredzēts pārvietoties bargos ziemas apstākļos ar stipri apledojušiem un apsnigušiem ceļiem, vai tādiem ceļiem, kas netiek tīrīti, ieteicams izvēlēties riepas ar radzēm. Ja pārvietojaties 

ārpus pilsētās lielākoties no visa laika, tad droši izvēlieties šīs riepas, kā arī, ja esat braucējs-iesācējs. 

Šīm riepām ir vairākas priekšrocības izaicinošos laikapstākļos salīdzinot ar citiem riepu veidiem.  

Braucot ar riepām, kurām ir radzes krietni saīsinās bremzēšanas ceļš, kā arī sanslīdes risks uz apledojušiem ceļiem. Uzlabojas riepu saķere ar ceļa virsmu un pāatrinājums arī uz apsnigušiem un apledojušiem ceļiem.  

Var izklausīties, ka riepas ar radzēm ir ideāls variants, tomēr tā diemžēl nav. Tās ir aizliegtas vairākās valstīs Eiropā - Vācijā un Polijā, piemēram. Braucot pa slapju ceļu vai bruģi, bremzēšanas ceļš pagarinās. Ir palielināts rites troksnis, ko rada radžu saskarsme ar ceļu. 

Tātad, nav viena universāla riepu tipa. Ziemas riepas ir jāizvēlas, izvērtējot savus braukšanas paradumus. Padomājiet - vai vairāk pārvietojaties pa pilsētu vai ārpus tās? 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатноKomentāri Laiks mainīt ziemas riepas: Kā izvēlēties pareizās?:

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив